Seurakuntavaaliehdokkaiden numerot

9.10.2018 12.48

Ehdokaslistat

Seurakuntalaisten puolueista riippumattoman valitsijayhdistyksen ehdokaslista

Nimi Ammatti tai arvo Ehdokasnumero
Antti Alasaari Yritysneuvoja 2
Tomi Hakkarainen Nuorisotyönohjaaja 3
Annukka Jokipii Professori, vararehtori 4
Sirpa Kannelmaa Vastaava lastenohjaaja srk 5
Anna-Liisa Kiviaho-Leinonen Diakoni, lähetyssihteeri 6
Jorma Kivioja Rehtori, eläkeläinen 7
Pauliina Koskinen Insinööriopiskelija, kotiäiti 8
Pekka Koskinen Laatupäällikkö 9
Katri Latvala Eläkeläinen 10
Elina Luoma Opiskelija 11
Markku Pajanen Koestaja 12
Sanna Rinta-Rahko Kehitysinsinööri, KTM 13
Pirkko Salo Eläkeläinen 14
Johanna Tyynelä-Haapamäki Seurakuntapastori 15
Harri Yli-Huita Maanviljelijä 16

Laihian PerusSeurakuntalaisten ehdokaslista

Nimi Ammatti tai arvo Ehdokasnumero
Pasi Laakso Trukkikuski 17
Asko Koivisto Metallityömies 18
Ville Holkko Yrittäjä, eläkeläinen 19
Merja Ujanen Edunvalvontasihteeri 20
Piia Riiki Kotiäiti, kunnallispolitiikko 21

Keskustan ehdokaslista

Nimi Ammatti tai arvo Ehdokasnumero
Leena Allila Eläkeläinen, perhepäivähoitaja 22
Petri Friman Tradenomi 23
Elisa Havusela Yritysneuvoja 24
Kari Kinnari Maanviljelijä, filosofian maisteri (FM) 25
Mari Knuutti Optinen myyjä 26
Markku Koskela Maanviljelijä 27
Miika Pohjola Insinööriopiskelija 28
Lea Ranne Liikkeenharjoittaja 29
Paula Riippi Luokanopettaja 30
Tuula Saarela Myymälätyöntekijä, eläkeläinen 31
Kukka Trofast Sosionomi amk, kirkon nuorisotyönohjaaja 32
Anita Tuori Yrittäjä 33
Marja Vettenranta Koulutusvastaava, HTM 34
Hannele Viianen Filosofian maisteri (FM) 35
Kaija Visuri Suuhygienisti, eläkeläinen 36
Pauli Ylihärsilä Yrittäjä 37

Sosialidemokraattien valitsijayhdistyksen ehdokaslista

Nimi Ammatti tai arvo Ehdokasnumero
Raimo Halvars Atk-suunnittelija, eläkeläinen 38
Aarne Helala Suunnittelija, eläkeläinen 39
Matti Kalliomäki Metsuri, eläkeläinen 40
Vuokko Rintala Perhepäivähoitaja 41
Säde Salo-Somppi Osastonsihteeri, eläkeläinen 42
Vilho Tekoniemi Metsuri, eläkeläinen 43

Tulevaisuuden seurakunnan ehdokaslista

Nimi Ammatti tai arvo Ehdokasnumero
Antti Salminen Eläkeläinen, insinööri 44
Anne Koski Eläkeläinen, terveydenhoitaja 45
Heikki Mäkinen Eläkeläinen, yliluutnantti EVP 46
Seppo Kauppinen Eläkeläinen, EVP 47
Juha Kallio Poliisi 48
Hanna Wilamo DI, KTM 49
Päivi Puska Eläkeläinen 50
Sauli Tuomela Maanviljelijä 51
Pertti Lehto Eläkeläinen 52
Heikki Tarkkanen Maanviljelijä 53

 


Tiedot perustuvat seurakuntien vaalien laskentajärjestelmään syöttämiin tietoihin.
Mikäli tiedoissa on virheitä, ota yhteys seurakuntaasi.

« Uutislistaukseen